Właściwości karmy

Yucca redukuje przykre zapachy

juka na redukci zpachuJuka może znacznie zwiększyć tempo przemiany materii, a tym samym poprawić naturalną detoksykację organizmu.W żywieniu kotów stosuje się ekstrakt z juki, (rodzaj Juka Schidigera) który wiąże produkty przemiany materii w okrężnicy (amoniak), dzięki czemu w znacznym stopniu redukujemy nieprzyjemny zapach odchodów.

 

Prebiotyki i probiotyki wpływają na zdrowe trawienie

probiotika a prebiotika pro zdrav trvenWsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego jest zabezpieczone poprzez naturalny ekstrakt z cykorii (prebiotyk) i Enterococcus faecium (probiotyk). Zastosowanie naturalnych produktów zmniejsza częstotliwośc występowania patogenów w jelitach i w ten sposób wzmacnia układ odpornościowy kota.

 

DHA wpływa na optymalny rozwój mózgu

dha pro optimln rozvoj mozkuKocięta są na początku swego życia w pełni zależą od substancji obecnych w mleku matki. Jednym z kluczowych składników odżywczych, który jest zawarty w mleku matki , jest kwas tłuszczowy omega 3 DHA (kwas dokozaheksaenowy). W żywieniu kotów niezbędny jest więc dodatek oleju z łososia co wpływa na optymalny rozwójmózgu.

 

Wysokiej jakości białka i tłuszcze wpływają na prawidłowy wzrost

velmi kvalitn blkoviny a tuky pro dobr rstPodstawą prawidłowego wzrostu i rozwoju kotów jest żywienie się wysokiej jakości i lekkostrawną karmą, której składniki spełniają wszystkie wymagania żywieniowe a w szczególności dotyczy to białka i tłuszczu. Wysokiej jakości odwodnione mięso powoduje lekkostrawność białka i tłuszczu a wraz z łatwo dostępnym źródłem energii z oleju łososia i tłuszczu drobiowego zapewnieniają odpowiednią ilość skladników odżywczych koniecznych do budowy organizmu kota.

 

Zrównoważone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 wpływają na zdrową skórę i sierść

vyven pomr omega  3 a 6Warunkiem koniecznym dla lśniącej sierści i zdrowej skóry jest zrównoważony poziom kwasów tłuszczowych omega 3 (z oleju z łososia) i omega 6 (tłuszcz z drobiu). Tylko idealny stosunek tych kwasów może zmniejszyć częstość występowania alergii skórnych, suchości skóry, matowych włosów czy łupieżu jak również wpływa na naturalną regenerację skóry.

 

Mniejsza ilość energii dla zmniejszenia przyrostu masy ciała

mn energie pro omezen tloustnutSpecjalnie przygotowane receptury przeznaczone są dla sterylizowanych i kastrowanych kotów, mają również zastosowanie w żywieniu kotów starszych i otyłych. Zmniejszenie poziomu energii w karmie zapobiega nadmiernemu tworzeniu się tkanki tłuszczowej i pomaga w utrzymaniu zdrowej kondycji kota.

 

Błonnik naturalnego pochodzenia zapobiega w powstawania trichobezoarów

prodn vlknina jako prevence tvorby trichobezorNaturalny błonnik z wysłodków buraczanych i lignoceluloza zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, który lepiej pracuje i wydajniej wydala włosy nagromadzone w żołądku.

 

 

 Zwiększona zawartość wysokiej jakości białka wpływa na lekkostrawność karmy

vy obsah kvalitn blkovinyOdwodnione mięso o wysokiej zawartości białka zwierzęcego gwarantuje doskonałą lekkostrawność karmy. Receptury nie zawierają pszenicy, kukurydzy czy soi, powodują, że kot otrzymuje zdrową dietę, która nie obciąża jego organizmu.

 

 

Naturalne przeciwutleniacze wspierają system immunologiczny

prodn antioxidanty pro podporu imunitnho systmuAstaksantyna, naturalny przeciwutleniacz z suszonego kryla arktycznego Euphausia superba, chroni komórki organizmu przed niechcianymi wolnymi rodnikami , zarówno zewnątrzkomórkowego i wewnątrzkomórkowego pochodzenia.Jednocześnie przy zastosowaniu kryla arktycznego ulegają poprawie walory smakowe karmy i jest on źródłem niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3.

 

Wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania układu moczowego

podpora zdravho moovho systmuReceptura granulatu, poprzez zrównoważoną zawartością minerałów, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych i związanych z nimi problemów układu moczowego.

 

 

Białka z mleka wpływają na doskonały smak karmy

mln blkovina pro vynikajc chutnostW pierwszych tygodniach życia kociąt mleko matki jest dla nich jedynym źródłem pokarmu.Proces przejścia do pokarmu granulowanego jest ułatwiony poprzez zawartość w karmie dla kociąt białka mleka z suszonej serwatki . Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości białka zwierzęcego i serwatki następuje jednocześnie poprawa walorów smakowych karmy.

 

Tauryna wpływa na prawidłowe funkcjonowanie serca i dobry wzrok

taurinOrganizm kota nie może syntetyzować tauryny w ilościach zabezpieczających pokrycie ich codziennych potrzeb. Dla zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania organizmu, w szczególności układu krążenia i wzroku , w karmach zastosowano odpowiedni poziom tauryny zgodny z dziennymi potrzebami żywieniowymi kotów.