Właściwości karmy

Juka wpływa na ograniczenie przykrych zapachów

yuka-zapachJuka w znaczym stopniu przyspiesza metabolizm a co za tym idzie przyspiesza proces detoksykacji organizmu. W diecie psa używamy ekstrakt z juki ( Yucca schidigera) ze względu na zdolności wiązania produktów metabolizmu w jelicie grubym, co ogranicza powstawaniu nieprzyjemnego zapachu ekskrementów.

 

Prebiotyki i probiotyki na wsparcie odporności

podpora-imunityWsparcie prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego zabezpieczają ekstrakt z cykorii (prebiotyk) oraz bakterie Enterococcus faecium (probiotyk). Ograniczają one występowanie .patogenów w jelitach a przez to wspomagają system immunologiczny organizmu.

 

DHA na prawidłowy rozwój mózgu

rozvoj-mozkuSzczenięta w pierwszym okresie swego życia są całkowicie uzależnione od składu pokarmowego swej matki. Jednym z najważniejszych składników znajdujących się w mleku matki to kwas tłuszczowy omega 3 kwas DHA (kwasu dokozaheksaenowego). Jest to niezbędny składnik karm dla psów, pozyskiwany z oleju łososia, który wpływa na prawidłowy rozwój mózgu i wzroku.

 

Białko i tłuszcze wysokiej jakości wpływają na prawidłowy wzrost

bilkoviny-tuky-pro-dobry-rustPodstawą prawidłowego wzrostu i rozwoju szczeniąt jest spożywanie wysokiej jakości, łatwoprzyswajalnej karmy, która spełnia ścisłe wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o białka i tłuszcze. Wysokiej jakości mięsna mączka drobiowa zawiera dobrze przyswajalne białko a w połączeniu z tłuszczem drobiowym i olejem z łososia stanowi źródło energii i zabezpiecza odpowiednią ilośc składników do rozwoju masy mięśniowej oraz układu kostnego szczeniąt.

 

Chondroitiny siarczan i glukosamina wpływają na prawidłowe odżywianie stawów

kloubni-vyzivaSubstancje odżywcze stawów w postaci chondroprotektyn są nieodłącznym składnikiem karm dla ras wielkich i olbrzymów. Chondroitiny siarczan i glukosamina w połączeniu z odpowiednią ilością wapnia i fosforu są podstawą optymalnego rozwoju, odżywiania i regeneracji chrząstek stawowych.

 

Ograniczanie energii przy optymalnym wzroście kości

rust-kostiEnergetyczne potrzeby szczeniąt ras dużych i olbrzymów od 5-go miesiąca życia zmniejszają się. Należy więc dopilnowac, aby w sposób płynny i prawidłowy przebiegał proces rozwojowy i nie dochodziło w nim do zakłóceń. Ograniczanie dostarczanej energii wpływa na spowolnienie nadmiernego wzrostu mięśni i tkanki tłuszczowej a co za tym idzie, organizm ma czas na budowanie prawidłowego układu kostnego.

 

Zrównoważone tłuszcze omega 3 i 6 – kwasy tłuszczowe i ich wpływ na skórę i sierść

zdrava-kuze-a-srstNieodłącznym warunkiem posiadania przez psa lśniącej sierści oraz zdrowej skóry jest zachowanie proporcji pomiędzy ilością kwasów tłuszczowych omega 3( z oleju łososia) i omega 6 (z tłuszczu drobiowego). To właśnie dostarczanie ich w odpowiednich ilościach ograniczy występowanie alergii skórnych, objawów suchej skóry, łupieżu, przetłuszczonej sierści oraz wpłynie pozytywnie na procesy regeneracyjne skóry.

 

 Błonnik pochodzenia naturalnego i jego wpływ na prawidłowe procesy trawienia

snadno-stravitelne-adult

Naturany błonnik z przemysłu cukrowniczego oraz prebiotyczne właściwości ekstraktu z cykorii zapewniają prawidłowe trawienie oraz stabilną mikroflorę w przewodzie pokarmowym.

 

 

Mniej energii dla psów małoaktywnych

mene-energieSpejalnie dobrana receptura dla psów starszych, małoaktywnych i z tendencjami do tycia. Ograniczona ilośc dostarczanej energii zapobiega tworzeniu się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i pomaga utrzymać aktywność i prawidłową kondycję w starszym wieku .

 

 

Hypoalergiczna receptura

hypoalergenni-formulaReceptura eliminuje reakcje alergiczne na drobiowe , wołowe i wieprzowe białko, pszenicę, kukurydzę i soję. Nie zawiera GMO, jest oparta na wysokiej jakości surowcach oraz komponentach odżywczych zapewniających zdrową i naturalną dietę psa.

 

 

Łatwostrawna karma

snadno-stravitelneOdpowiedniej jakości mięsna mączka jagnięca oraz ryżo odpowiednim profil u aminokwasowym zapewniają lekkostrawność , dostarczając jednocześnie psu zdrową karmę bez zbędnego obciążania organizmu.

 

 

Więcej energii z tłuszczu + L karnityna

L-carnitineL-karnityna jest substancją podobną do witamin, której główną funkcją jest pomoc w przenoszeniu kwasów tłuszczowych przez ścianę mitochondriów, gdzie następuje przekształcanie ich w energię. Jest to szczególnie cenione przez sportowców,których wydolność musi być zabezpieczona w czasie wzmożonego wysiłku.

 

 

Wyciąg z ostropestu wspomaga wydolność wątroby

ostropestrecPodczas podwyższonej aktywności organizmu rośnie poziom przemian metabolicznych a organizm musi być w stanie zapewnić zwiększone wymagania w odniesieniu do składników odżywczych. Koniecznym jest również prawidłowe usuwanie większych ilości produktów ubocznych przemiany materii w wątrobie. To właśnie wyciąg z ostropestu plamistego to zabezpiecza i umożliwia szybszą regenerację komórek wątrobowych po wysiłku.

 

 

Mikroelementy w postaci organicznych form chelatów

chelatyOrganiczne formy pierwiastków śladowych w postaci chelatów zapewniają ich lepszą przyswajalność w organizmie psa i są zbieżne ze źródłami pierwiastków występujących w naturze.